• Пошук по сайту
  • Пошук по документах
back

Стара версія сайту

Історична довідка про Добропільський район

Відліком історії Добропільського району вважається день, коли Президія ЦВК УРСР прийняла постанову про розукрупнення Постишевського (тепер - Красноармійського)  району – 13 лютого 1935 року.  Саме в цей день в Україні з’явився новий район з центром у селі Добропіллі. До його складу увійшло 16 сільських рад. В 1959 році до складу Добропільського району облвиконком передав Благодатненську та Золотоколодязьку сільради Андріївського району.

В 1975 році в межах району утворено Світлівську сільраду, а в 1986 році за рахунок розукрупнення Новоторецької та Октябрської сільських рад утворено Никанорівську сільраду.

Зараз Добропільський район – це 10 сільських і 1 селищна ради, які об’єднують 62 населених пункти.

Добропільський район межує на півночі з Олександрівським, на північному сході – зі Слов’янським, а на заході – з Межівським районом Дніпропетровської області.

Населення району на 01.01.2015 перевищує 16 тисяч, з яких приблизно половина працездатних. Близько 3,4 тисячі дітей, майже 6 тисяч пенсіонерів.

Добропільський район – сільськогосподарський. Він багатий родючими чорноземними ґрунтами, більша частина яких розорана і обробляється для вирощування, в першу чергу, зернових культур (ячмінь, пшениця, овес, кукурудза, просо), соняшника та овочів.

На території району сільськогосподарську діяльність ведуть 15 сільгосппідприємств та майже 100 фермерських господарств. Земельний фонд району в 2015 році становить 56,0 тис. гектарів, із них сільськогосподарські угіддя складають 55,3 тис. га.

У структурі сільського господарства району розвиваються рослинництво і тваринництво. В останні роки домінує рослинництво, на його частку припадає 94% усієї сільськогосподарської продукції.

Основними галузями рослинництва в районі є вирощування зернових, технічних та овочевих та фруктових культур, а тваринництва – скотарство та свинарство.

Передові сільгосппідприємства району:

1. ЗСАТ ім. Т. Г. Шевченка (с. Юр’ївка) – голова правління В. М. Батицький

2. ТОВ «Перспектива» (с. Добропілля) – директор В. В.Антипенко

3. ДВ «Оксамит» ТОВ «Бета-Агро-інвест» (с. Володимирівка) – голова правління В. М. Сацура

4. ТОВ «Торецьке» (с. Торецьке) – голова правління В. М. Голованьов

5.ТОВ «Рута-Плюс» (с. Криворіжжя) – директор А.Ю. Запрій.

6. ТОВ Агрофірма «Каравай» (с. Кучерів Яр) – директор А. В. Бодрий

 

В надрах Добропільщини – кам’яне вугілля, кварцит, пісок, будівельний камінь, глина.

На території району вугілля видобувають шахти: «Добропільська», «Алмазна», «Білозерська» .

Промисловий потенціал району складають промислові підприємства: ПрАТ «Глини Донбасу» (генеральний директор І.В.Ткач), ПАТ «Веско», ЗАТ «Вогнеупорнеруд» (генеральний директор Є. В. Цимарман).

Починаючи з 2008 року, Добропільський район бере активну участь в обласному конкурсі міні – проектів. Метою таких щорічних конкурсів є сприяння територіальним громадам сіл, селищ, міст регіону у вирішенні місцевих проблем соціально – економічного характеру, створення умов для стабільного розвитку громад.

В 2010 році запрацював проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Ініціатива фінансується Європейською Комісією в рамках програми технічної допомоги ЄС та спів-фінансується і впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні.

Укладено договори з 5 громадами району: с. Добропілля, с. Ганнівка, с.Никанорівка, сел.Світле, сел.Святогорівка.

В Добропільському районі працюють 18 закладів культури: 11 сільських будинків культури, , 5 сільських клубів, районний культурно-методичний центр, 1 районна бібліотека, 19 сільських бібліотек.

Кількість загальноосвітніх шкіл в районі – 10, навчається в них майже 1400 учнів.

Кількість дитячих дошкільних закладів – 15, виховується понад 400 дітей.

В районі функціонує Центр первинної медико-санітарної допомоги до якого входять: 7 амбулаторій загальної практики сімейної медицини, 22 ФАПи.

 

Про Добропільський район (за матеріалами Державного архіву Донецької області)