• Пошук по сайту
  • Пошук по документах
back

Стара версія сайту

Символіка району

img

ОПИС ГЕРБА

 Щит скошений справа зеленим і лазуровим (блакитним) кольорами. У верхній частині щита зображено золотий сніп пшениці з накладеними поверх навхрест двома чорними молотками. У нижній частині - золотий колодязь з журавлем і срібним відром.

ЗОВНІШНІ ПРИКРАСИ

 Щит обрамований двома гілками тонколистої півонії натурального кольору, обвитими блакитною стрічкою з написом золотими літерами "Добропільський район" у нижній частині.

 

СИМВОЛИКА  ГЕРБА

 Зелений колір символізує достаток, який дає людям тутешня земля, а також багатство рослинності та трав у краї. Блакитний (лазуровий) колір символізує ясне небо і наявність водойомищ та природних джерел у районі.

 Сніп пшениці символізує виробництво зернових та технічних культур у краї . Чорні молотки є емблемою гірничодобувної промисловості - Добропільський район багатий запасами кам'яного вугілля, яке видобувається шахтами району.

 Золотий колодязь з журавлем є оригінальним, т.з. промовистим, символом, характерним тільки для цього району через наявність невичерпного природнього джерела. Дійсно це джерело стало підставою для будівництва заводу мінеральної води, названої по переказу з давніх часів "Золотим колодязем".

 Гілки тонколистої півонії, яки прикрашають гербовий щит, показують, що у цьому районі росте рослина, яка відрізняється особливою красою і яка є занесеною у Червону книгу як рідкісна рослина.

ОПИС ПРАПОРА

 Прапор району – полотнище, по горизонталі поділене на три частини. Верхня і нижня – рівнозначні, верхня частина – зеленого кольору, нижня – синього. Середня частина – чорного кольору і вона менша по висоті. На ній посередині золоті схрещені молоток і кирка, а з двох боків, один проти одного по три пшеничні колоски. Звеху і знизу середньої частини йдуть золоті лінії. На зворотній стороні прапора – надпис Добропільський район, заснований в 1966 році.